Protokół nr 4.2023 LXIX Sesji Rady Gminy z dnia 11 maja 2023 roku
- Pobierz artykuł w formie pliku Pdf
- Drukuj treść tego artykułu
- Powrót do poprzedniej strony
- Kontakt na stronie Kontakt
Rodzaj dokumentu | Protokoły z Sesji |
---|---|
Dziedzina | Protokoły z Sesji Rady Gminy |
Numer | 4/2023/ |
Data podpisania | 2023-05-11 00:00 |
Treść dokumentu: | P R O T O K Ó Ł Nr 4/ 2023 LXIX SESJI RADY GMINY z dnia 11 maja 2023 roku LXIX Sesja Rady Gminy Młodzieszyn odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie . Obrady rozpoczęły się o godz. 16.05 Przebieg obrad został nagrany i udostępniony na stronie internetowej gminy Młodzieszyn w zakładce Rada Gminy. Sesje prowadził Przewodniczący Rady Gminy Pan Sławomir Makowski. Obecnych 14 radnych. Listy obecności radnych w załączeniu. Imienny wykaz przeprowadzonych na sesji głosowań jest załączony do niniejszego protokołu. Wypowiedzi osób zabierających głos na sesji są dostępne pod adresem: bip.mlodzieszyn.pl w zakładce – Rada Gminy – transmisje z Sesji Rady . Sesja została zwołana w dniu 2 maja 2023 r. z następującym porządkiem obrad:
Ad. 1 Otwarcie obrad. Stwierdzenie prawomocności obrad. Przewodniczący Rady Gminy Pan Sławomir Makowski otworzył obrady LXIX Sesji Rady Gminy i powitał wszystkich uczestników sesji. Na podstawie listy obecności stwierdził, że w sesji uczestniczy 14 radnych w tym 1 radny on-line, co stanowi kworum do podejmowania prawomocnych decyzji.
Ad. 2 Przyjęcie proponowanego porządku obrad. Porządek obrad przyjęto przy czternastu głosach „za”, głosów „przeciw” i „wstrzymujących” nie było.
Ad. 3 Przyjęcie protokołu z LXVIII Sesji Rady Gminy. Protokół z LXVIII Sesji Rady Gminy z dnia 29 marca 2023 r. przyjęto przy czternastu głosach „za „ głosów „przeciw” i „wstrzymujących” nie było.
Ad. 4 Podjęcie Uchwały zmieniającej Uchwałę budżetową gminy Młodzieszyn na 2023 rok. ( Uchwała Nr LXIX/303/2023 ) Skarbnik Gminy Pani M. Zawadzka omówiła projekt Uchwały. Następnie Pan Przewodniczący przedstawił wniosek Wójta Gminy, opinie Komisji oraz treść Uchwały i poddał głosowaniu. W wyniku jawnego głosowania i za pośrednictwem elektronicznego urządzenia do głosowania Uchwałę zmieniającą Uchwałę budżetową gminy Młodzieszyn na 2023 rok przyjęto przy czternastu głosach „za” , głosów „przeciw” i „wstrzymujących” nie było. (Uchwała w zał.) Na Sesji obecnych było czternastu radnych. W załączeniu wyciąg z głosowania imiennego radnych.
Ad. 5 Podjęcie Uchwały w sprawie Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w miejscowości Kamion Poduchowny. ( Uchwała Nr LXIX/304/2023 )
Pani Alicja Pejta-Jaworska omówiła projekt Uchwały. Zakres planu obejmuje tereny przy drodze krajowej Nr 50 i wojewódzkiej Nr 575 w obrębie geodezyjnym Kamion. Występowaliśmy do Marszałka Województwa Mazowieckiego o zgodę na zmianę 17 ha użytków leśnych. Zgodę otrzymaliśmy na niecałe 4 ha. Plan ma na celu zmianę użytku leśnego na nieleśne głównie na funkcje mieszkaniowe.
Następnie Pan Przewodniczący przedstawił wniosek Wójta Gminy, opinie Komisji oraz treść Uchwały i podał głosowaniu. W wyniku jawnego głosowania i za pośrednictwem elektronicznego urządzenia do głosowania Uchwałę w sprawie Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w miejscowości Kamion Poduchowny przyjęto przy czternastu głosach „za” głosów, „przeciw” i „wstrzymujących” nie było. Na Sesji obecnych było czternastu radnych. W załączeniu wyciąg z głosowania imiennego radnych
Ad. 6 Podjęcie Uchwały zmieniającej Uchwałę w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Młodzieszyn w 2023 roku. (Uchwała Nr LXIX/305/2023) Pan Michał Znajdek omówił projekt Uchwały. Zmianie podlegał §5 programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Młodzieszyn w 2023 roku, w którym opisano zadania realizowane w stosunku do kotów, m.in. poprzez wskazanie podmiotów realizujących poszczególne formy opieki. Następnie Pan Przewodniczący odczytał wniosek Wójta Gminy, opinie Komisji oraz treść Uchwały i poddał głosowaniu. W wyniku jawnego głosowania i za pośrednictwem elektronicznego urządzenia do głosowania Uchwałę zmieniającą Uchwałę w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Młodzieszyn w 2023 rokuprzyjęto przy czternastu głosach „za” głosów „przeciw” i „wstrzymujących” nie było. Na Sesji obecnych było czternastu radnych. W załączeniu wyciąg z głosowania imiennego radnych
Ad. 7 Podjęcie Uchwały w sprawie ustanowienia pomnika przyrody.
(Uchwała Nr LXIX/306/2023)
Pan Filip Kopka omówił łącznie cztery projekty uchwał dotyczące ustanowienia pomnika przyrody. Mieszkańcy gminy złożyli wnioski w sprawie Ustanowienia pomnika przyrody – aleję drzew rosnących w miejscowości Justynów obejmujących 50 szt. drzew jesionów i dębów oraz trzy wnioski dotyczące uznania drzewa za pomnik przyrody, dąb szypułkowy „PERUN” w Radziwiłce, sosnę pospolitą „Anna” oraz dąb szypułkowy rosnące w miejscowości Witkowice . Wszystkie drzewa są o wyjątkowych walorach przyrodniczych, wyróżniających się cechami osobniczymi, rozmiarami i wiekiem i znajdują się na prywatnych działkach. Następnie Pan Przewodniczący odczytał wniosek Wójta Gminy, opinie Komisji oraz treść Uchwały i poddał głosowaniu. W wyniku jawnego głosowania i za pośrednictwem elektronicznego urządzenia do głosowania Uchwałę w sprawie ustanowienia pomnika przyrody przyjęto przy czternastu głosach „za” głosów „przeciw” i „wstrzymujących” nie było. Na Sesji obecnych było czternastu radnych. W załączeniu wyciąg z głosowania imiennego radnych
Ad. 8 Podjęcie Uchwały w sprawie uznania drzewa za pomnik przyrody
(Uchwała Nr LXIX/307/2023) W związku z tym, że projekt Uchwały został omówiony w poprzednim punkcie Pan Przewodniczący odczytał wniosek Wójta Gminy, opinie Komisji oraz treść Uchwały i poddał głosowaniu. W wyniku jawnego głosowania i za pośrednictwem elektronicznego urządzenia do głosowania Uchwałę w sprawie uznania drzewa za pomnikprzyrody przyjęto przy czternastu głosach „za”, głosów „przeciw” i „wstrzymujących” nie było. Na Sesji obecnych było czternastu radnych. W załączeniu wyciąg z głosowania imiennego radnych
Ad. 9 Podjęcie Uchwały w sprawie uznania drzewa za pomnik przyrody
(Uchwała Nr LXIX/308/2023) W związku z tym, że projekt Uchwały został omówiony Pan Przewodniczący odczytał wniosek Wójta Gminy, opinie Komisji oraz treść Uchwały i poddał głosowaniu. W wyniku jawnego głosowania i za pośrednictwem elektronicznego urządzenia do głosowania Uchwałę w sprawie uznania drzewa za pomnikprzyrody przyjęto przy czternastu głosach „za”, głosów „przeciw” i „wstrzymujących” nie było. Na Sesji obecnych było czternastu radnych. W załączeniu wyciąg z głosowania imiennego radnych
Ad. 10 Podjęcie Uchwały w sprawie uznania drzewa za pomnik przyrody
(Uchwała Nr LXIX/309/2023)
W związku z tym, że projekt Uchwały został już omówiony Pan Przewodniczący odczytał wniosek Wójta Gminy, opinie Komisji oraz treść Uchwały i poddał głosowaniu. W wyniku jawnego głosowania i za pośrednictwem elektronicznego urządzenia do głosowania Uchwałę w sprawie uznania drzewa za pomnikprzyrody przyjęto przy czternastu głosach „za”, głosów „przeciw” i „wstrzymujących” nie było. Na Sesji obecnych było czternastu radnych. W załączeniu wyciąg z głosowania imiennego radnych.
Ad. 11. Informacja międzysesyjna Wójta Gminy.
Wójt Gminy Pani Monika Pietrzyk przedstawiła informacje międzysesyjną (informacja w zał.). Informację za okres od ostatniej sesji złożyli również Kierownicy, Dyrektorzy jednostek organizacyjnych: Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej (informacje w zał.).
Ad. 12 Wolne wnioski i zapytania Radna Pani Monika Wawrzyńczak zgłosiła konieczność remontu dróg w Janowie, głównie dwóch dróg, jednej w stronę Adamowej Góry, drugiej po której jeździ autobus szkolny (uzupełnienie nawierzchni) oraz wycięcie poboczy w całej miejscowości Janów. Kierownik GZGK – Maciej Woźniak potwierdził, iż prace zostaną wykonane od przyszłego tygodnia z uwagi na serwis walca drogowego. Sołtys wsi Janów Pani Anna Krawczyk wnioskowało o remont chodnika od Łęgu do Janowa. Kierownik GZGK – Maciej Woźniak poinformował, iż obecnie realizowany jest chodnik w przy ul. Wyszogrodzkiej w Młodzieszynie, jak zakończymy realizację w jednej miejscowości to przejdziemy do prac w następnej. Następnie głos zabierali mieszkańcy gminy w sprawie wariantów trasy linii kolejowych w ramach inwestycji CPK. Pan Witold Zieliński mieszkaniec Mistrzewic zadawał pytania dotyczące przebiegu spotkania u ministra Pana Marcina Horały oraz w jaki sposób byli wybrani mieszkańcy gminy Młodzieszyn na spotkanie do Pana Horały a także w jaki sposób powstał wariant hybrydowy, gdzie odbywały się wizje lokalne? Na zadane pytania odpowiadał Przewodniczący Rady Gminy Pan Sławomir Makowski, Wójt Gminy Pani Monika Pietrzyk oraz Inspektor Pani Grażyna Kiszelewska. Wyjaśniali poruszane kwestie. Radny Pan Mirosław Kobierecki – temat jest bardzo szeroki, mam propozycję aby sformułował Pan pismo z pytaniami do urzędu i dostanie Pan odpowiedź. Dzisiaj nie wszyscy pamiętają wszystko, w urzędzie są dokumenty można wszystko sprawdzić. Radny Pan Daniel Sikora – przypomniał, że jest jedna obowiązująca uchwała sprzeciwiająca się wszystkim wariantom budowy CPK. Zarzucanie radnym i mieszkańcom, że coś rysowali nie ma potwierdzenia, że Rada to przyjęła. Pan Dybiec – skoro negujemy wszystkie warianty budowy linii CPK to negujmy do końca po co składamy propozycję wariantu hybrydowego. Te działania są niezrozumiałe. Inspektor Pani Grażyna Kiszelewska poinformowała, że w grudniu radni i sołtysi podpisali pismo do Pani Wójt aby przekazała do CPK pismo-prośbę jak wyglądałby taki projekt wariantu hybrydowego. Do dzisiaj nie mamy odpowiedzi czy jest to brane pod uwagę. Ostateczny kształt nie jest znany. Pan Daniel Sikora – spółka CPK do końca drugiego kwartału 2023 r. ma przedstawić trzy warianty, które będą dalej realizowane i na razie nie było mowy o hybrydzie. Na tę chwilę spółka CPK zajmuje się tymi wariantami, które przedstawiła. W obecnym czasie Urząd Gminy ani radni nie mają wiedzy o podjętych decyzjach ze strony CPK. Pani Wójt Monika Pietrzyk podkreślała, że nie możemy mówić o wariancie hybrydowym bo to jest propozycja mieszkańców zainteresowanych przebiegiem kolei. Propozycja ta nie powstała na spotkaniu u Pana Horały. Nie możemy też brać odpowiedzialności za to, że sołtys wsi Mistrzewice nie przekazał swoim mieszkańcom informacji, że toczą się rozmowy mieszkańców innych miejscowości w tej sprawie. Ponadto Pani Wójt poinformowała, że wszystkie wnioski, pisma, które wpływają do urzędu od mieszkańców i dotyczą budowy kolei, gmina ma obowiązek przekazać do CPK i to czynimy. Przewodniczący Rady Gminy zwrócił się do mieszkańców, że jeśli mają jakieś pytania to prosi o złożenie ich na piśmie i udzielimy odpowiedzi. Ad. 13 Pan Przewodniczącyzamknął obrady LXIX Sesji Rady Gminy podziękował wszystkim za udział i obecność . Protokółowała: Wiesława Kmiecińska
|
Dokumenty nowelizujące | Dokument nie został znowelizowany |
Dokumenty nowelizowane | Dokument nie nowelizuje innych dokumentów |
- Pobierz artykuł w formie pliku Pdf
- Drukuj treść tego artykułu
- Powrót do poprzedniej strony
- Kontakt na stronie Kontakt